«Казанова, Казанова… клич мене так! мені подобається слово… у цьому місті…»

І йдеться звичайно ж про Венецію – скарбницю мистецтва, місто, красу якого неможливо описати словами. Жоден епітет, синонім й не одна метафора не можуть передати всього того враження та чарівності для будь-якого відвідувача цього міста, а тим більше якщо Ви потрапили сюди вперше. Найкращий спосіб відкрити Венецію – пройтися пішки, оминаючи основні туристичні артерії.

На кожному кроці зустрінуться унікальні архітектурні ансамблі, що оповідають про культурне, історичне життя міста. Заглянувши в будь-яку галерею, можна годинами насолоджуватися предметами живопису.

Відвідуючи храми, ми розглядатимемо роботи знаменитих живописців, наприклад: Веронезе, Тьєполо чи Тиціана. Такі звичайні для місцевих жителів роботи для туристів стають реальним відкриттям.

Для початку варто вирушити на Римську площу, звідки належить дійти до університетського району та місця, де зосереджено безліч трактирів, ресторанчиків, які полюбилися місцевими жителями – Кампо Сан Маргарита. На нашому шляху часто зустрічатимуться «Чікоттерії» – невеликі кафе, де подають невеликі закуски – бутербродики із різноманітними заправками.

Мені приносить задоволення розповідати про всі знамениті пам’ятки Венеції, наприклад, про Базиліку Санта Марія Глоріоза дей Фрарі. Однак найцікавіші історії все ж таки пов’язані із Казановою – єдиним в’язнем, якому у 1756 вдалося втекти із в’язниці у Венеції. Giacomo Girolamo Casanova (італ.) народжений 1725 року у Венеції. Світову славу Казанові принесли любовні пригоди.

Однак ця людина була мандрівником, письменником й, звичайно, відомим італійським авантюристом. Його головний твір «Histoire de ma vie» (фр.) – докладна автобіографія, що розповідає про любовні пригоди. Поява книги дала позначення «жіночих спокусників» – казанова.

Дізнаючись про його життя, Ви будете здивовані багатосторонніми захопленнями нашого героя, наприклад, він був серйозно зацікавлений магією, езотерикою. Прогулюючись районом Ріальто, ми пройдемося до Остерії делле Спаде – місця, де Казанова зустрічався зі своїми коханими, пригощаючи їх чікетто й вином.

Прогулюючись дорогою до Сан-Марко від Ріальто, нашому погляду відкриється будинок, де на світ з’явився майбутній авантюрист та жіночий спокусник Казанова, чия історія життя варта того, щоб їй були присвячені екскурсії.

Тримаючи шлях до ігрового будинку «іль Рідотто», де наш герой був частим гостем, оточений чарівними аристократками, нам зустрінуться історичні пам’ятки: театр Феніче, який у 1996 році був відновлений після пожежі, й будівля чудового палацу, оснащеного крученими сходами XV століття, – Котаріні дель Бовало.

Завершиться подорож на площі Сан-Марко. Саме там розташована велична базиліка, що вважається символом Венеції, дзвіниця та Палац Дожів. Власне тут й була та в’язниця, з якої здійснив зухвалу втечу Джакомо. Минуло близько 18 років, перш ніж він повернувся до своєї рідної Венеції.

Екскурсія по слідах Джакомо Казанови у Венеції